środa, 4 października, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Z regionu. Zniszczył pomnik śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Został zatrzymany

Dzięki żmudnej pracy siedleckich kryminalnych zatrzymany został 34-latek podejrzewany o znieważenie pomnika Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Kryminalni śledzili jego trasę przejazdu na nagraniach z kamer, co doprowadziło do ustalenia jego wizerunku oraz tożsamości.

Kryminalni z siedleckiej Policji pracowali nad ustaleniem sprawcy znieważenia pomnika Prezydenta Lecha Kaczyńskiego stojącego przy skrzyżowaniu ulic Cmentarnej i Wojskowej w Siedlcach. Na podstawie poczynionych ustaleń, podczas żmudnej analizy zabezpieczonych nagrań monitoringu, mundurowi wytypowali podejrzewanego. Mężczyzna na miejsce zdarzenia przyjechał rowerem, po czym używając farby zniszczył pomnik i odjechał. Policjanci z Siedlec prześledzili trasę przejazdu mężczyzny na nagraniach z kamer, co doprowadziło do ustalenia jego wizerunku oraz tożsamości.

 

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił policjantom na zatrzymanie 34-letniego mieszkańca Siedlec. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna może odpowiedzieć za znieważenie pomnika.

IP, KPP