niedziela, 3 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Z regionu. Życie mężczyzny było zagrożone. Kryminalni ruszyli na pomoc i szybko go odnaleźli

 

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce po raz kolejny udowodnili swoją skuteczność podczas działań poszukiwawczych. Kiedy dotarła do nich informacja o mężczyźnie, którego życie było zagrożone mundurowi natychmiast przystąpili do działania. Dzięki ich błyskawicznej reakcji desperat szybko został odnaleziony i przekazany pod opiekę załodze karetki pogotowia. Podczas działań poszukiwawczych najważniejszą rolę odgrywa czas. W wielu przypadkach funkcjonariusze, aby nieść pomoc osobom pilnie potrzebującym np. podczas poszukiwań zaginionych osób pozostają w służbie po godzinach.

Wczoraj wieczorem ich skuteczność została wystawiona na kolejną próbę, kiedy to kilkanaście minut po godzinie 20 do dyżurnego ostrołęckich policjantów zadzwoniła osoba, która powiadomiła o pilnej interwencji. Z okoliczności przekazanych w trakcie zgłoszenia wynikało, że jest pilna potrzeba, aby szybko odnaleźć mieszkańca Ostrołęki, ponieważ jego życie jest realnie zagrożone. Policjanci natychmiast ruszyli z pomocą, komunikat wraz z rysopisem został przekazany wszystkim patrolom, które rozpoczęły poszukiwania zaginionego mężczyzny. W trakcie akcji poszukiwawczej policjanci sprawdzali prawdopodobne adresy, gdzie mężczyzna może przebywać – jednak go tam nie zastano. Dlatego policyjne patrole dalej kontrolowały rejony bloków oraz tereny „zielone”. Podczas dalszych działań policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalili miejsce, gdzie poszukiwany może przebywać. Po dotarciu na miejsce okazało się, że ich ustalenia były słuszne. 39-letni ostrołęczanin został odnaleziony na terenie ogródków działkowych. Desperat z uwagi na swój stan zdrowia został przekazany pod opiekę załodze karetki pogotowia.

To kolejne zdarzenie, w którym szybka reakcja policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce być może uratowała to co najcenniejsze, czyli ludzkie życie.

IP, KPP