poniedziałek, 4 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminGaleria

Za nami wspaniały i pożyteczny cykl pikników w plenerze „Wakacje wolne od uzależnień”

Miejsko – Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chorzelach pod patronatem Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele Beaty Szczepankowskiej przy współpracy z Ośrodkiem Upowszechniania Kultury w Chorzelach, Komisariatem Policji w Chorzelach, szkołami w Krukowie i Duczyminie oraz sołtys Ireną Górniak i Kołem Gospodyń Wiejskich Krukowianki zorganizowała dla wszystkich mieszkańców cykl pikników profilaktycznych pn. „Wakacje wolne od uzależnień”.

Pikniki odbyły się w trzech lokalizacjach i terminach: 8 sierpnia na Stadionie Miejskim w Chorzelach, 9 sierpnia na placu szkolnym w Krukowie oraz 10 sierpnia na placu szkolnym w Duczyminie. Wydarzenia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem przyciągając wielu mieszkańców i dzieci, na które czekała moc atrakcji, nagród i gadżetów.
Tematem przewodnim imprez było przeciwdziałanie zachowaniom ryzykownym, uzależnieniom od alkoholu, substancji psychoaktywnych oraz przemocy, poprzez zabawę. Wydarzenia te miały na celu ukazanie mieszkańcom ciekawego i atrakcyjnego sposobu spędzania czasu wolnego bez używek.
– Chcieliśmy, by takie przesłanie trafiło zwłaszcza do dzieci i młodzieży. Podczas pikników udało nam się pokazać, że warto powiedzieć „nie” i znaleźć swój sposób na życie, wolne od używek  – informuje burmistrz Beata Szczepankowska.
Uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach profilaktycznych prowadzonych przez doświadczonych trenerów. Było to połączeniem przyjemnego z pożytecznym czyli zajęcia edukacyjne w formie zabawy.
Dodatkowo dla wszystkich biorących udział w piknikach czekała moc bezpłatnych atrakcji, m.in.: Namiot profilaktyczny: gry i zabawy przy użyciu alkogogli i prezentacja gabloty dopalaczowej, duża zjeżdżalnia dmuchana; gokart: tor przeszkód przy użyciu alkogogli; kula bumperball; malowanie twarzy; konkursy z nagrodami.
Były również rozdawane atrakcyjne gadżety, m.in: workoplecaki, kolorowanki profilaktyczne, piórniki, bransoletki, balony, informatory profilaktyczne. Dzięki uprzejmości Komendanta i dzielnicowych z Komisariatu Policji w Chorzelach, dzieciaki mogły obejrzeć i wsiąść do radiowozu policyjnego.
Dodatkowo, podczas pikniku w Krukowie Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Krukowianki z sołtys Ireną Górniak oraz dyrektor PSP Anną Gwiazda przygotowały dla mieszkańców i dzieciaków piękny kącik z konsumpcją, przepyszne słodkości, napoje, kawę i herbatę. Serdecznie dziękujemy wszystkim współorganizatorom i zaangażowanym oraz mieszkańcom.

 

IP, UMiGCh, UMiGCh