Zadbali by seniorzy nie czuli się samotni w Święta Wielkanocne

IMG  WA
Są po środku walki z wirusem, dostrzegają problemy i w miarę możliwości szukają rozwiązań. Żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej widząc samotność i odosobnienie pacjentów szpitali, pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej czy seniorów, którym dostarczają ciepłe posiłki, postanowili po raz kolejny zorganizować dla nich łączenie z bliskimi za pomocą Internetu.

Pierwszą edycję projektu „Łączymy na święta”, 5 Mazowiecka Brygada Obrony zorganizowała przed świętami Bożego Narodzenia, teraz przed Wielkanocą, terytorialsi znów sprawili, że osoby chore, starsze i samotne, które z różnych powodów przebywają w izolacji bez kontaktu ze swoimi bliskimi będą mogli z nimi porozmawiać za pomocą łącza internetowego. Akcja rozpoczęła się wczoraj. Żołnierze wyposażeni w sprzęt elektroniczny w postaci tabletów i laptopów zorganizowali pierwsze łączenia z Domu Pomocy Społecznej w Bogurzynie (pow. mławski), gdzie chętni pensjonariusze mogli porozmawiać z bliskimi. Dziś akcja łączenia z bliskimi odbywa się z Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia w Przasnyszu.
Projekt adresowany jest do seniorów przebywających na oddziałach szpitalnych, pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej, którzy muszą pozostać w izolacji ze względu na obecną sytuację sanitarno – epidemiologiczną. Zasady udziału w projekcie są proste, wystarczy, że kierownictwo danej placówki skontaktuje się z brygadą i zgłosi akces uczestnictwa. W 5 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej powstały specjalne grupy żołnierzy, którzy z zachowaniem wszelkich norm i zasad reżimu sanitarnego odwiedzają pacjentów, pensjonariuszy a także osoby starsze i samotne. Za pomocą tabletów i laptopów organizują wideo rozmowę z bliskimi.
Kontakt z drugą, bliską osobą jest dla tych ludzi bardzo cenny szczególnie teraz, kiedy przez tak długi czas przebywają w izolacji bez możliwości rozmowy i zobaczenia się z najbliższymi. W czasie Świąt, które w normalnych warunkach każdy spędza w gronie najbliższych przy wspólnym stole, samotność tym bardziej może doskwierać.

IP, ASz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *