niedziela, 1 października, 2023
AktualnościAktualności z GminGaleria

„Zaduszki Muzyczno – Poetyckie w podziemiach Kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Krasnem [ZDJĘCIA]

„Ocalić od zapomnienia”, „Nie można żyć bez światła”, „Jaworze rodzinny”, „Do kołyski”, „Gdzie są kwiaty z tamtych lat”, „Droga która idę”, czy „Człowieczy los” – to tylko niektóre z utworów zaprezentowanych podczas „Zaduszek Muzyczno – Poetyckich”.

 

Przybyli na wczorajszy wieczór, licznie zgromadzeni uczestnicy, mieli okazję wsłuchać się nie tylko w znane wszystkim utwory muzyczne w wykonaniu lokalnych Artystów, ale także w wiersze m.in. Juliana Tuwima, Ryszarda M. Grońskiego.
Liryczny wieczór 7 listopada 2021, w niezwykłym klimacie podziemi Kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Krasnem, pozwolił wszystkim zgromadzonym przeżyć niezwykłe chwile przepełnione nostalgią i wzruszeniem.
Listopad jest miesiącem, w którym częściej wspominamy tych, którzy odeszli. Mimo, że okres Wszystkich Świętych już minął, to chcemy jeszcze raz skierować nasze myśli w tę stronę. Wspomnieć zmarłych i „przeanalizować” śmierć w sposób trochę inny od tych, do których już przywykliśmy. Trudno wspominać bliskich, których zabrała pandemia, choroba, czas… i mówić o ich odejściu bez emocji i wzruszenia, które udzieliło się wszystkim uczestnikom.
Nostalgiczny wieczór, wśród nagrobków Rodu Krasińskich, zakończył się modlitwą za zmarłych, którą odmówił ks. Proboszcz Parafii Parafia św. Jana Chrzciciela w Krasnem Krzysztof Kujawa. Zapalono także symboliczne znicze pod pomnikiem Jana Pawła II.
Dziękujemy wszystkim wspaniałym Artystom i licznie zgromadzonym uczestnikom, którzy, mamy nadzieję, zabrali ze sobą przesłanie naszych bliskich: żeby iść własna drogą…., żyć w blasku światła…. I uśmiechać się do ludzi…
Dziękujemy także Wójtowi Gminy Krasne Panu Michałowi Szczepańskiemu oraz Ks. Krzysztofowi Kujawie za pomoc i wsparcie w organizacji wydarzenia.
,,Życie ludzkie jak iskra, jak płomyk zdmuchnięty powiewem wiatru, jak wiersz niedokończony – błyska i gaśnie”, ale przecież coś pozostaje…

IP, GBPK, Fot. GBPK