piątek, 22 września, 2023
AktualnościAktualności z GminGaleria

„Zajęcia międzypokoleniowe” – integracja juniorów i seniorów

Istnieją różne zależności łączące poszczególne pokolenia. Bardzo ważne jest kształtowanie postawy dzieci w stosunku do seniorów, ale równie ważne jest też to, co dzieci potrafią wnieść w życie osób starszych. Te dwa pokolenia bardzo często nawzajem się uzupełniają, rozumieją, a nawet potrafią każdy dzień zmienić w czas wyjątkowy. W Klubie Seniora w Bogatem odbyły się kolejne dwa spotkania seniorów z dziećmi i młodzieżą w ramach działania „Zajęcia międzypokoleniowe”.
Dnia 22 lipca br. w siedzibie Klubu seniorzy i zaproszenie goście wspólnie przygotowali danie obiadowe i przepyszne ciasteczka. Podczas tego spotkania nasi milusińscy poznali tajemnice wypiekania przepysznych ciasteczek. Zaproszeni goście wspólnie z seniorami mieszali, ugniatali, dekorowali, doprawiali, smażyli i oczywiście zajadali wspólnie przygotowane smakołyki! Wzajemnie spędzony czas przyniósł uczestnikom wiele radości i uśmiechu, no i mamy nadzieję, że zachęcił młodzież do rozwijania umiejętności kulinarnych.
Kolejne spotkanie miało miejsce dnia 5 sierpnia na terenie Szkoły Podstawowej w Bogatem. Dzięki uprzejmości dyrekcji zarówno seniorzy jak i dzieci spędziły bardzo przyjemnie czas znajdując się w „zaczarowanym świecie zabaw” . Każdy lubi się bawić, niezależnie od tego, czy ma 5-10-15, czy też 65 lat. Zarówno młodzi jak i ci starsi chętnie brali udział w konkurencjach, bawiąc się przy tym wspaniale. Był też czas na wzajemną wymianę doświadczeń co do zabaw i gier dawniej i dziś. Kiedyś zabawa łączyła się z aktywnością i integracją zazwyczaj poza domem, dziś raczej wolny czas spędza się w domu. Wspólnie spędzony czas zaowocował poprawą nastroju nie tylko u dzieci, bo najważniejsze wtedy było aby junior i senior mogli razem aktywnie spędzić ten piątkowy dzień.
Realizowanie działania pn. „Zajęcia międzypokoleniowe” w ramach Programu Wieloletniego „Senior +” na lata 2021-2025, Edycja 2022, Moduł II „Zapewnienie funkcjonowania Dziennego Domu/Klubu „Senior+”.
IP, UGP
Fot. UGP