Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Nowej Krępie [ZDJECIA]

n

 

W piątek 24 czerwca 2022 r. w Szkole Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego w Nowej Krępie odbyło się zakończenie roku szkolnego i pożegnanie uczniów klas VIII. Na uroczystość przybyli rodzice oraz przedstawiciele władz samorządowych na czele z panią wójt Grażyną Wróblewską.

Pani wicedyrektor Iwona Tworkowska przewodniczyła zakończeniu roku szkolnego dla najmłodszych uczniów klas I-III oraz oddziałów przedszkolnych. Klasa I zaprezentowała swoje umiejętności taneczne do znanej i lubianej piosenki „Chocolate”, natomiast uczniowie z klasy III zabrali wszystkich kolegów i koleżanki, rodziców oraz nauczycieli w magiczną podróż „Lokomotywą” Juliana Tuwima. W finale zaprezentowano energiczny taniec z pomponami do piosenki „Holidays”. Występy uczniów wywołały wiele wspaniałych odczuć w odbiorcach, od radości, po łzy wzruszenia , wprowadziły wszystkich zgromadzonych w iście wakacyjny nastrój.
Akademia zakończenia roku w grupie starszych klas rozpoczęła się odtańczeniem poloneza w wykonaniu absolwentów szkoły oraz ich wychowawcy. Następnie wprowadzono Sztandar Szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Uczniowie odebrali świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe i rzeczowe za wzorowe zachowanie, bardzo dobre wyniki w nauce oraz za osiągnięcia sportowe, udział w konkursach i działalność w organizacjach uczniowskich. Wręczono także stypendia naukowe i nagrodę dla „Absolwenta Szkoły Podstawowej”. Absolwentem Szkoły Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego w Nowej Krępie, rocznik 2021/2022 została uczennica klasy VIII Natalia Grabowska. Pani dyrektor Joanna Glinka złożyła na ręce rodziców listy gratulacyjne oraz podziękowania za pomoc w działaniach szkoły i wspomaganie w realizacji zadań wychowawczych. Szczególne słowa uznania skierowano do pani wójt Grażyny Wróblewskiej, której nadano tytuł „Przyjaciela Szkoły”.
Absolwenci szkoły pożegnali się wzruszającymi podziękowaniami oraz zabarwioną humorem częścią artystyczną. Nie obyło się bez łez z powodu rozstania. Z nostalgią wspominali bal ósmoklasistów oraz ceremonię posadzenie drzewka w Alei Absolwentów.
Na zakończenie uroczystości dyrektor szkoły pogratulowała uczniom wyników, podziękowała nauczycielom i pracownikom za całoroczną pracę i złożyła wszystkim życzenia udanego i bezpiecznego wypoczynku, niezapomnianych wrażeń, interesujących podróży i przygód oraz szczęśliwego powrotu do szkoły, z nowymi zasobami energii niezbędnej do podejmowania kolejnych wyzwań.

IP, SP NK

 

Zapisz się na darmową prenumeratę Kuriera Przasnyskiego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *