Załogi z Przasnysza zgarnęły pokaźną pulę pucharów w Wyszkowie

n scaled

Aż 18 pucharów (z 43) trafiło do zawodników z Przasnysza na jubileuszowym 25. Rally Wyszków. Kultowa impreza tradycyjnie odbywała się w cyklu dwudniowym. Wystartować w niej można było: 1 października – na około 60-kilometrowej trasie wytyczonej na terenie Wyszkowa, Leszczydół-Nowiny, Rząśnika, Mostówki i okolic oraz 2 października – w centralnym punkcie Wyszkowa, na wyłączonej z ruchu ul. Gen. J. Sowińskiego.

Świetny wynik osiągnął duet Gnojewski-Sveda Race Team, czyli przasnyszanie Bartosz Gnojewski i Arkadiusz Szweda, Rally Wyszków ukończyli na 3 miejscu w klasyfikacji generalnej i 2 miejscu w klasie 4.  – Jesteśmy szczęśliwi jak diabli.  Ale co nas cieszy najbardziej, to wyniki całej reprezentacji Przasnysza, która zgarnęła większość pucharów w Wyszkowie – skomentowali.

Oczko wyżej uplasowali się pochodzący z Białegostoku lecz związani z AMK Rzemieślnik, Piotr Pezewicz i Dawid Piwko w BMW e36 318i zajmując w rajdzie 2 miejsce.

– Na laury zasługuje nasz młody, 19-letni kierowca z Przasnysza Marcin Lidzki z ojcem Rafałem w fotelu pilota. Młody Kot w swojej hondzie Civic pokonał wielu wytrawnych, doświadczonych kierowców i ostatecznie zajął miejsce 9 w rajdzie. Niesamowity potencjał i wielkie serce do walki – informuje Bartosz Gnojewski i podaje wyniki zawodników z Przasnysza. – Mariusz Kaczmarczyk i Andrzej Pomianowski jadący Ford Focus zajęli 8 miejsce w rajdzie. Mariusz z Andrzejem wygrali także Nocny Puchar Marpol, który był rozgrywany w formule startu równoległego dwóch załóg jednocześnie. Andrzej otrzymał także puchar Fair Play za swoją postawę wobec pozostałych kolegów. Marcin Lewicki i Bartek Lewicki w Renault Clio zajęli 12 miejsce w rajdzie.

Zapisz się na darmową prenumeratę Kuriera Przasnyskiego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *