Zapraszamy na pn. „Jesienne Inspiracje —spotkanie z tradycją dawnej wsi”

n
Biblioteka Gminna w Bogatem jest partnerem projektu pn. „Jesienne Inspiracje —spotkanie z tradycją dawnej wsi” realizowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich w Golanach.

Projekt zakłada realizację działań kultywujących lokalne tradycje oraz integrujących społeczność lokalną. Odbędą się Konkursy: „Najlepsza potrawa z ziemniaka”, „Największa dynia” oraz „Najlepsza potrawa z dynią”.
Konkursowe produkty będą dostarczone w dniu imprezy niesienny piknik rodzinny”. Odbędzie się również Festyn „Jesienny piknik rodzinny”, na który złożą się: występy artystyczne, zabawy i konkursy dla dzieci, konkursy dla rodzin („Jesienne cudaki z warzyw i owoców”, sztafeta —rodzinny bieg z ziemniakiem, rzut ziemniakiem do celu, najdłuższa ziemniaczana obierka, jesienny bukiet), opowieści o tradycjach związanych z ziemniakiem, zawody wędkarskie, ognisko oraz wspólna zabawa. Pozostałe atrakcje: dmuchańce, animacje dla dzieci, fotobudka. Podejmowane działania przyczynią się do upowszechniania dziedzictwa kulturowego. Planowane wydarzenie plenerowe będzie widowiskowym przekazem współczesnemu pokoleniu dawnych tradycji.

IP, GBPB

Zapisz się na darmową prenumeratę Kuriera Przasnyskiego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *