piątek, 22 września, 2023
AktualnościAktualności z Gmin

Zapraszamy na pn. „Jesienne Inspiracje —spotkanie z tradycją dawnej wsi”

Biblioteka Gminna w Bogatem jest partnerem projektu pn. „Jesienne Inspiracje —spotkanie z tradycją dawnej wsi” realizowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich w Golanach.

Projekt zakłada realizację działań kultywujących lokalne tradycje oraz integrujących społeczność lokalną. Odbędą się Konkursy: „Najlepsza potrawa z ziemniaka”, „Największa dynia” oraz „Najlepsza potrawa z dynią”.
Konkursowe produkty będą dostarczone w dniu imprezy niesienny piknik rodzinny”. Odbędzie się również Festyn „Jesienny piknik rodzinny”, na który złożą się: występy artystyczne, zabawy i konkursy dla dzieci, konkursy dla rodzin („Jesienne cudaki z warzyw i owoców”, sztafeta —rodzinny bieg z ziemniakiem, rzut ziemniakiem do celu, najdłuższa ziemniaczana obierka, jesienny bukiet), opowieści o tradycjach związanych z ziemniakiem, zawody wędkarskie, ognisko oraz wspólna zabawa. Pozostałe atrakcje: dmuchańce, animacje dla dzieci, fotobudka. Podejmowane działania przyczynią się do upowszechniania dziedzictwa kulturowego. Planowane wydarzenie plenerowe będzie widowiskowym przekazem współczesnemu pokoleniu dawnych tradycji.

IP, GBPB