poniedziałek, 4 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Zarzut usiłowania, a następnie kradzieży audi oraz zarzut kierowania gróźb karalnych wobec właścicieli pojazdu, usłyszał 20-letni mieszkaniec gminy Szczytno

Pewien 20-latek z gminy Szczytno nie mógł pogodzić się z utratą pierwszego i wymarzonego Audi. Choć samochód ten został sprzedany i użytkowali go już inni właściciele, mężczyzna usilnie próbował go odzyskać. 26 kwietnia br., przy użyciu kluczyków zapasowych, usiłował dokonać jego kradzieży z terenu jednej z posesji położonej w gminie Jedwabno. Gdy to mu się nie udało, w złości próbował zastraszyć 39-letnią właścicielkę, kierując wobec niej groźby uszkodzenia ciała. Jego determinacja była tak ogromna, że w minioną wtorek (24.08.21r.) ostatecznie dokonał zaboru Audi. Długo się jednak nim nie nacieszył. Został zatrzymany. Usłyszał zarzuty i niebawem stanie przed sądem.

W miniony wtorek (24.08.21r.) około godz. 03:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że na terenie jednej z posesji położonej w gminie Jedwabno, doszło do kradzieży pojazdu marki Audi.

Przybyli na miejsce zgłoszenia mundurowi ustalili, iż właścicielką pojazdu jest 39-letnia mieszkanka gminy Jedwabno. Kobieta oświadczyła, że około godz. 02:50 usłyszała dźwięk dynamicznie odjeżdżającego pojazdu, po czym wyjrzała przez okno i zauważyła, że na posesji nie ma jej samochodu. 39-latka dodała, że co prawda nie widziała całego zajścia, ale na pewno zdarzenie to zarejestrował monitoring, który posiada na podwórku.

Szczycieńscy kryminalni w toku prowadzonych czynności operacyjno – rozpoznawczych potwierdzili, że kradzieży tej mógł dokonać 20-letni mieszkaniec gminy Szczytno, który był poprzednim właścicielem Audi. Funkcjonariusze ustalili również, że mężczyzna prawdopodobnie posiadał klucze zapasowe do pojazdu, dzięki czemu nie musiał się trudzić przy jego otwarciu.

W dniu 26.08.21r. parę minut po godzinie 03:00 na ulicy S. Moniuszki w Szczytnie policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi. Mundurowi w trakcie legitymowania ustalili, iż wśród pasażerów znajduje się 20-latek będący w zainteresowaniu szczycieńskich kryminalnych. Mężczyzna podejrzewany był o dokonanie kradzież Audi, dlatego został zatrzymany i doprowadzony do szczycieńskiej komendy.

W trakcie gromadzenia materiału dowodowego przeciwko 20-latkowi, szczycieńscy śledczy ustalili, że w dniu 26 kwietnia br. ten sam mężczyzna usiłował już raz dokonać kradzieży tego samego pojazdu, jednak spłoszył się obecnością właścicieli posesji. Ponadto w tym samym dniu miał kierować groźby uszkodzenia ciała 39-latki, co wzbudziło w niej uzasadnioną obawę ich spełnienia.

20-letni mieszkaniec gminy Szczytno usłyszał łącznie trzy zarzuty. Zarzut usiłowania kradzieży pojazdu marki Audi, zarzut kierowania gróźb karalnych wobec właścicielki samochodu oraz zarzut dokonania zaboru w celu przywłaszczenia ww. samochodu.

W dniu 26.08.21r. szczycieńscy kryminalni na terenie jednego z kompleksów leśnych położonych w gminie Wielbark odnaleźli i zabezpieczyli skradziony pojazd, który niebawem wróci do właścicieli.

 

IP, KPP, fot. Ilustracyjne