piątek, 22 września, 2023
AktualnościAktualności z GminAktualności z PrzasnyszaNa sygnale

Zatrzymani tuż po włamaniu

Bardzo szybka reakcja policjantów z ostrołęckiego wydziału kryminalnego i patrolowego pozwoliła na zatrzymanie zaledwie kilka godzin od zdarzenia dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem do jednej z lecznic dla zwierząt na terenie miasta. Obydwaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty.

W miniony piątek około godz. 4 rano dyżurny ostrołęckich policjantów otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży z włamaniem do jednej z lecznic dla zwierząt działającej na terenie Ostrołęki. Według osoby zgłaszającej sprawcy ukradli gotówkę i zniszczyli drzwi oraz okno. Wartość strat została oszacowana przez właściciela na kwotę kilku tysięcy złotych.

Policyjne działania szybko przyniosły oczekiwany efekt. Już po kilkudziesięciu minutach mundurowi ustalili personalia sprawców i rozpoczęły się działania skierowane do ich zatrzymania.

Zaledwie kilka godzin od zdarzenia pierwszy z mężczyzn został zatrzymany przez kryminalnych, niedługo potem policjanci z wydziału patrolowego zatrzymali jego wspólnika. Obydwaj to mieszkańcy Ostrołęki miasta w wieku 36 i 37 lat. Zatrzymani zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. Mężczyźni niebawem odpowiedzą za swoje postępowanie przed sądem.

IP, KPP