poniedziałek, 4 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Zatrzymanie sprawców kradzieży motocykla

Policjanci z Posterunku Policji w Łysych, wspólnie z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Myszyńcu zatrzymali dwóch mężczyzn – już następnego dnia po dokonaniu kradzieży motocykla o wartości kilku tysięcy złotych. Przestępcom nie pomogło nawet to, że ukryli swój łup w słomie.

– Do kradzieży motocykla marki suzuki doszło na jednej z posesji w miejscowości Łyse. W związku z tym, pierwsze czynności wykonywali w tej sprawie policjanci z miejscowego posterunku Policji. To oni wpadli na trop jednego ze sprawców – 27-letniego mieszkańca powiatu ostrołęckiego i dokonali jego zatrzymania już następnego dnia po kradzieży – mówi st. asp. Krzysztof Kolator z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Ich ustalenia doprowadziły do zatrzymania kolejnego ze sprawców, tj. 21-letniego mieszkańca naszego powiatu. Zrealizowali je policjanci z Komisariatu Policji w Myszyńcu.

Jak się okazało, mężczyźni ukryli skradziony motocykl w słomie, w jednym z budynków gospodarczych na terenie gminy Czarnia – w miejscowości znacznie oddalonej od miejsca kradzieży.

Dzięki sprawnie przeprowadzonym działaniom, właściciel odzyskał swój jednoślad, a mężczyźni usłyszeli już zarzuty w tej sprawie.

IP, KMP