sobota, 9 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Zatrzymany z sądowym zakazem kierowania pojazdami, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

 

W sobotę wieczorem, dyżurny mławskiej Policji odebrał zgłoszenie, dotyczące podejrzanie zachowującego się kierowcy audi. Patrol ruchu drogowego zauważył wskazany pojazd na mławskiej obwodnicy drogi krajowej nr 7 i zatrzymał kierującego do kontroli. 42-letni mieszkaniec Warszawy miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

W rozmowie z policjantami oświadczył, że zanim wsiadł za kierownice, wypił jedynie dwa piwa. Jak się okazało, zatrzymany ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Jego samochód został odholowany a kierowca trafił do policyjnego aresztu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, pomimo obowiązującego zakazu sądowego, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje – Twoja reakcja ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa. Widząc podejrzanie zachowującego się na drodze kierowcę, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i przekaż informację. Możesz to zrobić anonimowo. Jeśli sądzisz, że Policję powiadomi ktoś inny, bo nie tylko Ty jesteś świadkiem niebezpiecznej sytuacji, może być za późno, by zapobiec tragedii. Reaguj!

 

IP, KPP, AP