piątek, 8 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Zdarzenie drogowe na ul. Krajewo, jedna osoba ranna

Na skrzyżowaniu ul. Krajewo w Mławie doszło do zdarzenia z udziałem dwóch kierujących samochodami osobowymi. Jeden z kierujących został ranny. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, przyczyną zdarzenia było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez kierującego fiatem, który nie zastosował się do znaku „STOP”.

Policjanci pracujący na miejscu tego zdarzenia ustalili, że kierujący fiatem 24-letni mieszkaniec pow. mławskiego, jadąc ul. Krajewo w kierunku Al. Marszałkowskiej, nie zatrzymał się przed skrzyżowaniem, ignorując znak „STOP” i uderzył w jadące drogą z pierwszeństwem porsche. Kierujący porsche 51-letni mławianin, z urazem kręgosłupa został przewieziony do szpitala w Mławie. Obaj kierujący byli trzeźwi.

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to jedna z głównych przyczyn wypadów drogowych. Na skrzyżowaniu dróg należy zachować szczególną ostrożność oraz zasadę ograniczonego zaufania. Mławscy policjanci zapowiadają bezwzględne kary dla kierowców nie stosujących się do sygnalizacji świetlnej oraz znaków drogowych na skrzyżowaniach.

IP, KPP, AP