niedziela, 3 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z Przasnysza

Zespół Szkół Powiatowych otrzymał Akredytację w programie Erasmus+ na lata 2022-2027

 

Zespół Szkół Powiatowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu pomyślnie przeszedł proces Akredytacji i uzyskał uproszczony dostęp do możliwości uzyskania dofinansowania w ramach Akcji 1.

Uzyskanie Akredytacji wiąże się z gwarancją regularnego otrzymywania dofinansowania na działania związane z wyjazdami uczniów i kadry szkolnej na zagraniczne staże i praktyki zawodowe.

W nowym programie określenie „Akredytacja” nie jest jednoznaczne ze zwyczajowo przyjętym terminem „Akredytacja”, który był stosowany dla posiadaczy Karty jakości mobilności w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe programu Erasmus+. W nowym programie termin „Akredytacja” oznacza nie znak jakości, a możliwość uczestnictwa w programie, to rodzaj „biletu wstępu do programu”.
Posiadacz Karty jakości mobilności programu Erasmus+ będzie mógł zostać wyróżniony specjalną Odznaką jakości Erasmusa. Odznaka jakości zostanie przyznana posiadaczowi Karty jakości mobilności, którego wniosek został rozpatrzony pozytywnie w ramach procedury uproszczonej i który uzyskał średnią ocenę wynoszącą co najmniej 85 punktów za dwa ostatnie raporty końcowe dotyczące projektów programu Erasmus+ realizowanych w ramach Karty jakości mobilności.

 

IP, ZSP