Zestawy tablic na chorzelskich budynkach z „duszą”

a
Centralna część Chorzel jest nieco bogatsza o pamiątki z jej niedawnej historii. Staraniem Towarzystwa Przyjaciół Chorzel udało się przygotować zestaw tablic informacyjnych opowiadających o historii chorzelskich budynków „z duszą”.

– Tablice, a przynajmniej ich większość zawisły na elewacjach konkretnych budowli – poinformowali członkowie Towarzystwa Przyjaciół Chorzel.
Tabliczki zostały zamontowane m.in. na Magicznym sklepie pani Kuklińskiej, a potem pani Karpińskiej na ulicy Mostowej. Niezapomnianym kiosku ruchu pana Konarskiego z centrum miasta. Dawna restauracja w kamienicy państwa Połomskich i Piekarnia państwa Tyjewskich z obecnego placu Kościuszki również otrzymały tabliczki.
– To świat, który choć tak bliski, zaciera się z każdym dniem. To dlatego właśnie z taką myślą przygotowaliśmy ten projekt.
Najważniejsze jednak czeka nas tuż przed świętem niepodległości. Już teraz zapraszamy do wirtualnej podróży od przeszłości do przyszłości. Pamiętajcie – 10 listopada! Będzie się działo! Zapewniamy, że będzie warto! A tymczasem prezentujemy efekt naszych pierwszych prac. Kto będzie mógł, niech zwróci uwagę i rozejrzy się po rynku chorzelskim. Jakoś tak cieplej zrobiło się na uliczkach naszego miasteczka. Mała rzecz, a cieszy – podsumowują członkowie TPCh.

IP, WS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *