środa, 4 października, 2023
AktualnościAktualności z GminGaleria

Złote Gody w gminie Przasnysz [ZDJĘCIA]

 

W niedzielę, 14 listopada w miejscowości Święte Miejsce, w gminie Przasnysz odbyła się niebanalna uroczystość nagrodzenia małżeństw Medalem Prezydenta RP Za Długie Pożycie Małżeńskie, w których udział wzięła Anna Cicholska, poseł RP, Małgorzata Grabowska, Radna Powiatu Przasnyskiego, Dariusz Majewski, Prezes Spółek Wodnych, ks. Jacek Daszkowski, Dziekan Dekanatu Przasnyskiego, Grażyna Wróblewska, Wójt Gminy Przasnysz, Dariusz Jankowski, Przewodniczący Rady Gminy Przasnysz, Radni Gminy Przasnysz: Roman Modelski, Renata Anna Rutkowska, Andrzej Jeznach, Ryszarda Danuta Przybysz, Robert Kacprzak, Marzena Wierzbicka, Wojciech Jaworski, Cezary Goliaszewski, Jacek Szczapiński, Teresa Kuligowska oraz pracownicy urzędu i jednostek jemu podległym.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w intencji małżonków w kościele parafialnym pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Świętym Miejscu. Przewodniczył jej ks. Jacek Daszkowski, Dziekan Dekanatu Przasnyskiego i proboszcz tamtejszej parafii. W trakcie jej trwania
wręczył małżonkom obrazki Matki Boskiej Częstochowskiej.

Po zakończeniu mszy świętej wszyscy zgromadzeni przenieśli się do Szkoły Podstawowej w Nowej Krępie, gdzie odbyła się oficjalna część spotkania. Przedstawiciele Urzędu Gminy wraz z Grażyną Wróblewską, wójt, a także gośćmi reprezentującymi powiat przasnyski wręczyli małżonkom medale oraz drobne upominki. Wszystko działo się w wspaniałej scenerii jak przy rozdaniu Oskarów dzięki dyrekcji Szkoły Podstawowej w Nowej Krępie.

Po części oficjalnej czekał na nich przepiękny tort oraz poczęstunek, który mogli skonsumować wraz z gośćmi oraz rodziną i przyjaciółmi, którzy brali udział w uroczystości, a uczniowie zaprezentowali im ciekawą część artystyczną pełną humoru i znanych melodii.
Ze względu na epidemię Covid-19 w roku 2020 nie odbyła się żadna uroczystość i dlatego świętowali swoje 50 – lecie pożycia małżeńskiego razem z parami w 2021 roku.
Pary małżeńskie odznaczone Medalem Prezydenta RP Za Długie Pożycie Małżeńskie w 2020 roku:
– Marianna i Feliks Grabowscy zam. Leszno
– Barbara i Stanisław Piotrowscy zam. Szla
– Urszula i Jerzy Przybysz zam. Polny Młyn
– Jerzy Łukasiak zam. Mchowo
Pary małżeńskie odznaczone Medalem Prezydenta RP Za Długie Pożycie Małżeńskie w 2021 roku:
– Maria i Henryk Bączek zam. Szla
– Henryka i Tadeusz Jeznach zam. Kuskowo
– Zofia i Marian Kaliszewscy zam. Leszno
– Danuta i Jan Kosiewicz zam. Dobrzankowo
– Jolanta i Henryk Michalscy zam. Obrąb
– Barbara i Stanisław Nowiccy zam. Mchowo
– Elżbieta i Stanisław Sobiescy zam. Grabowo
– Anna i Stanisław Kowalscy zam. Leszno
Ogromne podziękowania dla dyrekcji Szkoły Podstawowej w Nowej Krępie i Gminnej Biblioteki Publicznej w Bogatem za pomoc w organizacji uroczystości oraz podziękowania na ręce Grażyny Wróblewskiej, wójta Gminy Przasnysz, która dba o seniorów z tereny gminy

 

IP, UGP, Fot. UGP