Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Slider

Złoto dla wytrwałych

W gabinecie Starosty Krzysztofa Bieńkowskiego pojawili się niezwykli goście – zawodnicy LKS Grom ze swoim trenerem Cezarym Pykałą. A była ku temu znakomita okazja. Zawodnicy przywieźli właśnie sześć medali z Mistrzostw Polski w Skierniewicach a ich trener w swojej karierze przekroczył magiczną liczbę 100 krążków zdobytych przez jego zawodników na mistrzostwach i w pucharach Polski.
W swojej blisko 30-letniej karierze trenera aż 64 z nich mają kolor złoty.
Zawodnicy wrócili właśnie z Mistrzostw Polski w trójboju siłowym klasycznym kobiet i mężczyzn, młodszych juniorów, juniorów, seniorów i weteranów odbyły się w dniach 4-6 września w Skierniewicach. W piątek Klub LKS Grom Przasnysz reprezentowało dwóch zawodników i jedna zawodniczka. Wśród juniorów młodszych w kategorii wagowej do 53 kg, tytuł Mistrza Polski wywalczył Jakub Bońkowski, bijąc przy tym 7 rekordów Polski w przysiadzie aż o 24,5 kg, co dało mu wynik 130 kg. W martwym ciągu również ustanowił nowy rekord Polski z wynikiem 162,5 kg. W pełnym trójboju siłowym dało mu to 357,5 kg, wynikiem tym poprawił rekord Polski o 27,5 kg.
– Kubę było stać nawet na 170 kg w martwym ciągu, co pokazał unosząc ten ciężar, niestety już po jego starcie. – relacjonuje przebieg rywalizacji Cezary Pykała. – W sytuacji w jakiej się znajdujemy, w okresie pandemii, Jakub wciąż czeka na start w Mistrzostwach Świata i Europy z szansą na medal. W lipcu bieżącego roku zawodnik uczestniczył w obozie Kadry Narodowej trójboju siłowego. Był zgłoszony do Mistrzostw Świata, które miały odbyć się w Mińsku na Białorusi w drugiej połowie września obecnego roku. Jakub jest zawodnikiem nieobliczalnym, który robi postępy z miesiąca na miesiąc. Jest bardzo pracowity, nieustępliwy, dążący do celu. Myślę, że w przyszłości Kuba zdobędzie najwyższe laury w tym sporcie. Naszym drugim srebrnym medalistą został jego brat, Hubert, specjalizujący się w wyciskaniu sztangi leżąc. Jednak siła którą posiada spowodowała, że wystartował w trójboju siłowym klasycznym. – opowiada trener.
Wśród juniorek do lat 18, w kategorii wagowej do 52 kg brązowy medal wywalczyła Weronika Kiersikowska. Weronika to wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w wyciskaniu sztangi leżąc oraz w trójboju siłowym klasycznym. W ubiegłym roku zdobyła również brązowy medal Mistrzostw Europy w wyciskaniu sztangi leżąc w Luksemburgu.
Dalszy ciąg rywalizacji odbył się w niedzielę. Trójka młodych zawodników znów stanęła przed szansą na zwycięstwo. Młodzik Jakub Bońkowski, zwycięzca sprzed dwóch dni w trójboju siłowym klasycznym, tym razem zajął pierwsze miejsce w kategorii wagowej do 53 kg w wyciskaniu sztangi leżąc, zostając Mistrzem Polski. Hubert Bońkowski wywalczył Wicemistrzostwo Polski wśród młodzików w kategorii wagowej do 53 kg. Weronika Kiersikowska zajęła 1. miejsce wśród juniorek do lat 18 w kategorii wagowej do 52 kg. Był to już 101 medal Mistrzostw Polski, a 64 złoty medal w sekcji trójboju siłowego istniejącej już 28 lat, której założycielem i trenerem jest Cezary Pykała. -Przed Jakubem i Hubertem w dniach 19-20.09.2020 r. start w Mistrzostwach Polski w wyciskaniu sztangi leżąc klasycznie w Warszawie. Myślę, że zawodnicy zdobędą medale w nadchodzących zawodach.- mówił po zawodach ich trener Cezary Pykała.
W gabinecie Starosty gościł również zawodnik Tomasz Szczęsny, który zwyciężył w turnieju internetowym w kategorii do 83 kg z wynikiem: 200 kg w przysiadzie, 127,5 kg w wyciskaniu sztangi leżąc oraz 200 kg w martwym ciągu.
Starosta Krzysztof Bieńkowski był dumny z młodych zawodników, którzy zdobywając medale promują powiat przasnyski na zawodach w kraju i zagranicą. –Cieszę się ogromnie z Waszych osiągnięć. – mówił Starosta. – Zarząd Powiatu zawsze chętnie wspiera młodych zawodników, którzy ciężko pracują na swoje sukcesy. Inwestycja w zdrowie to najlepsza inwestycja. Dlatego cieszą nas Wasze zwycięstwa a Waszych rówieśników motywuje do zwiększonej aktywności fizycznej.
IP, SPP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider