piątek, 22 września, 2023
AktualnościAktualności z Gmin

Zmarł Zdzisław Krajewski – druh OSP Bogate

Nie żyje druh Zdzisław Krajewski – strażak jednostki OSP Bogate. Jego pogrzeb odbył się w czwartek, 4 sierpnia. W jego drodze na wieczna warte towarzyszyła Mu rodzina, przyjaciele i druhowie z jednostki OSP Bogate.

 

Jego zdolności i umiejętności radzenia sobie z różnego typu problemami, zarówno gospodarczymi jak i organizacyjnymi byty dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Bogatem niezwykle cenne. Zaowocowało to powołaniem Go w skład Zarządu, w którym w latach 2002-2006 pełnił funkcję sekretarza, a w latach 2006-2008 gospodarza jednostki OSP Bogate. Nie bał się dużych wyzwań i podejmował się zadań, które wymagały znajomości różnych dziedzin. Tym samym był dla tak zwaną „złotą rączką”. Szczególnie duży wkład wniósł w tworzenie Centrum Informacji Lokalnej w 2006 roku.

– Z bólem i smutkiem żegnamy Ś.P. Zdzisława Krajewskiego, naszego zasłużonego druha i przyjaciela. Jego niezawodność, odpowiedzialność i sąsiedztwo ze strażnicą sprawiły, że przez tata byliśmy spokojni o nasze mienie i nigdy się nie zawiedliśmy zarówno na Nim jak i na Jego Rodzinie. Druhu Zdzisławie, dziś towarzyszymy Ci w ostatniej drodze i chociaż nie będziesz mógł wspierać nas swoimi cennymi radami i cieszyć się razem z nami z różnych osiągnięć, to na zawsze zostaniesz w naszej pamięci – takim słowami swojego kolegę pożegnali druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Bogatem.

IP, OPS Bogate