Zmarła Helena Rudzińska, członki Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej

mierć Twoarzsztw

 

W sobotę, 6 listopada w wieku 78 lat zmarła Pani Helena Rudzińska z domu Niewierska. Od wielu lat należała do j. Przez dwie kadencje, w latach 2011-2021, pracowała w Komisji Rewizyjnej naszego stowarzyszenia.

– Z kolejną, bardzo smutną wiadomością przychodzi nam się mierzyć w ten dżdżysty, listopadowy czas – napisano o śp. Helenie Rudzińskiej na fanpage facebookowym Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej.

W młodości z sukcesami uprawiała sport. Należała do ścisłej czołówki Mazowsza w skokach lekkoatletycznych. Jako Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego wykazywała wiele zrozumienia dla badań regionalnych. Do Muzeum Historycznego, które mieściło się po sąsiedzku z USC, przekazywała ciekawe dokumenty i osobiste pamiątki. Bardzo angażowała się w prace komitetu honorowego, powołanego w celu wydania książki Aleksandra Drwęckiego pt. „Cmentarz parafialny w Przasnyszu”. Przeprowadzone wówczas kwerendy archiwalne pozwoliły na odsłonięcie losów, często tragicznych, wielu zasłużonych mieszkańców naszego miasta.

Uroczystości pogrzebowe zmarłej pani Heleny Rudzińskiej rozpoczną się w środę 10 listopada mszą św. w kościele ojców pasjonistów o godz. 11.00, po czym nastąpi wyprowadzenie na cmentarz parafialny w Przasnyszu. Różaniec w środę o godz. 10.30 w kościele farnym.

IP, TPZP

Fot. TPZP

Zapisz się na darmową prenumeratę Kuriera Przasnyskiego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *