środa, 4 października, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Znaczne ilości narkotyków nie dostały się na lokalny rynek [ZDJĘCIA]

 

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi za posiadanie znacznej ilości substancji zabronionych. Takie zarzuty usłyszał 19-letni mieszkaniec Gminy Szczytno oraz 20-letni mieszkaniec Szczytna, którzy „wpadli” podczas kontroli drogowej. Na chwilę obecną prokurator na wniosek szczycieńskich policjantów wobec jednego mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. O dalszych losach mężczyzn zadecyduje sąd.

We wtorek, 9 listopada w godzinach późno wieczornych, policjanci wydziału patrolowo-interwencyjnego zatrzymali na Placu Juranda w Szczytnie, do kontroli drogowej pojazd osobowy marki Honda. W trakcie tej kontroli policjanci ujawnili w pojeździe plastikowy pojemnik, w którym znajdowały się substancje zabronione, którymi okazała się amfetamina i marihuana. W toku dalszych czynności policjanci zabezpieczyli w mieszkaniach zatrzymanych mężczyzn znaczne ilości narkotyków, min. amfetaminę, haszysz i susz roślinny, które były już przygotowane do dalszej dystrybucji.

Mężczyźni przyznali się do stawianych im zarzutów posiadania znacznej ilości substancji zabronionych, za co może im grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec 19 latka prokurator na wniosek szczycieńskich policjantów zastosował już środek zapobiegawczy
w postaci dozoru policyjnego.

Dzięki tej interwencji na lokalny rynek nie dostały się znaczne ilości narkotyków. A o dalszych losach mężczyzn będzie decydował sąd.

IP, KPP