niedziela, 10 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Znaleziona torba z pieniędzmi wróciła do właścicielki

 

Wzorową postawą wykazała się 38-latka, która znalazła na nidzickim cmentarzu torbę damską. Uczciwa kobieta przyniosła do dyżurnego nidzickiej Komendy zgubę wraz ze znajdującymi się w niej dokumentami i pieniędzmi w kwocie blisko 1900 zł. Dzięki uczciwości i postawie zasługującej na uznanie właścicielka odzyskała zgubę.

W minionych dniach do dyżurnego nidzickiej Komendy zgłosiła się 38-letnia kobieta przynosząc ze sobą znalezioną na cmentarzu przy ul Tatarskiej torbę, w której znajdowały się dokumenty i pieniądze w kwocie blisko 1900 zł. Policjanci ustalili adres właścicielki zguby, którą okazała się 65-letnia mieszkanka gminy Janowiec Kościelny. Funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia przekazali znalezioną torbę wraz z zawartością właścicielce. Kobieta dzięki zasługującej na uznanie postawie38-latki odzyskała zgubę nie kryjąc przy tym zadowolenia i wdzięczności wobec uczciwego znalazcy.

Pamiętajmy!

Zwrot znalezionych rzeczy jest obowiązkiem każdego znalazcy, który zgodnie z przepisami – powinien dołożyć wszelkich starań, aby zguba trafiła do rąk prawowitego właściciela. Za przywłaszczenie znaleziska grozi kara.

IP, KPP