poniedziałek, 11 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Znamy szczegóły pożaru budynku obory w miejscowości Wielodróż [ZDJĘCIA]

W poniedziałek, 16 maja o godzinie 14:36 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Przasnyszu wpłynęło zgłoszenie o pożarze beli słomy w pobliżu budynku gospodarczego.

Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono, że pali się część obornika, jedna bela słomy stojąca obok budynku oraz słoma w belach na poddaszu obory.
Natychmiast przystąpiono do działań gaśniczych podając 5 prądów wody na występujący pożar. W dalszej kolejności działań zrzucano słomę ze stropu budynku i przelewano ją wodą. Następnie przewietrzano część budynku w którym znajdowało się 40 sztuk bydła i dokonano rozbiórkę dachu oraz części więźby dachowej.

– W międzyczasie ewakuowano 3 sztuki cieląt. Nie było konieczności ewakuacji pozostałej części zwierząt. W końcowej fazie działań właściciel obiektu zgłosił strażakom oparzenie dłoni. Poszkodowanemu mężczyźnie została udzielona kwalifikowana pierwsza pomoc, który następnie został zabrany do szpitala przez ZRM – asp. Sekuna Rafał z KP PSP w Przasnyszu.

Działania gaśnicze trwały około 5 godzin. W działaniach udział brało 11 zastępów straży pożarnej i 46 strażaków.

IP, RS

Fot. KP PSP