niedziela, 10 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z Gmin

Znamy ustalenia policji. Wypadek w miejscowości Chodkowo – Kuchny. Cztery osoby ranne

 

Do groźnego wypadku z udziałem nietrzeźwego kierującego doszło w miejscowości Chodkowo – Kuchny. W wyniku zderzenia się dwóch pojazdów cztery osoby trafiły do szpitala z obrażeniami ciała. Apelujemy o ostrożność i trzeźwość za kierownicą.

Zdarzenie miało miejsce 3 kwietnia o godz. 15:51 w Chodkowo – Kuchnach. Według wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia to 45 – letni kierujący mercedesem, mieszkaniec pow. ciechanowskiego, jadąc z Przasnysza w kierunku Krasnosielca nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Citroen, który wykonywał manewr skrętu w lewo i najechał na jego tył.

– W wyniku zderzenia obrażeń ciała doznały 4 osoby, kierujący i pasażerka citroena oraz kierujący i pasażerka mercedesa. Wszyscy trafili do szpitala. W toku wykonanych czynności okazało się, że kierujący mercedesem był w stanie nietrzeźwości, badanie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo 45 – latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz kierowanie pojazdem bez uprawnień – mówi asp. Monika Winnik, rzecznik prasowy KPP Maków Mazowiecki.
Na miejsce zdarzenia zadysponowano Zespoły „P” Przasnysz, „P” Jednorożec, „P” Krasnosielec oraz ZRM Maków Mazowiecki.

IP, KPP