Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Slider

Żołnierze 2. ORel biegną z pomocą dla Lenki

W dniach 21-22 stycznia w odpowiedzi na internetowy apel pn. „Lenka gra przeciw SMA” żołnierze 2. Ośrodka Radioelektronicznego dołączyli do jednej drużyny z Lenką Mazur w trudnym pojedynku o uratowanie zdrowia.

-Lenka urodziła się w dniu 11 listopada 2018 roku, czyli dokładnie w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. To był szczególny dzień również dla nas-żołnierzy, dlatego bez chwili zawahania postanowiłem wesprzeć akcję. Stanęliśmy razem z Lenką w jednej drużynie do walki z tą okrutną i podstępną chorobą jaką jest SMA czyli rdzeniowy zanik mięśni, realizując projekt, który zrodził się w zamyśle żołnierzy Ośrodka. Polegał on, na podjęciu wyzwania w postaci pomocy finansowej w dobrowolnej formie, dokonywanej po ukończeniu biegu z pełnym oporządzeniem na kilkukilometrowym dystansie. W ramach zajęć z wychowania fizycznego oraz dnia do dyspozycji dowódcy ponad stu żołnierzy Ośrodka pokonało łączny dystans prawie 500 kilometrów! Nie zważywszy na utrudnienia związane z warunkami pogodowymi i obciążeniem sięgającym 25 kilogramów każdy z nich udowodnił hart ducha, silną wolę i fakt, że w dążeniu do pomocy drugiemu człowiekowi jesteśmy w stanie sprostać wszelkim przeciwnościom. Ze swojej strony pragnę również zapewnić, że żołnierz to nie tylko zawód, to również marzenia i pasja. To żołnierze tworzą wojsko, a ich pasje i umiejętności przenoszą się do pełnionej przez nich służby. Jedną z tych pasji dla żołnierzy Ośrodka jest wspólna walka dla zapewnienia bezpiecznego i spokojnego bytu społeczeństwa, ku chwale naszej Ojczyzny. Tak więc pomoc w realizacji marzenia małej Lenki jakim jest powrót do zdrowia była naszym obowiązkiem. Zachęcam wszystkich Państwa do przystąpienia do pomocy w tym szczytnym celu. To proste zadanie, które wpływa pozytywnie również na nas samych poprzez korzyści płynące z aktywności ruchowej.” – podsumował akcję Dowódca 2. Ośrodka Radioelektronicznego – płk dypl. Bogusław Postek.
Ze względu na warunki epidemiczne panujące na terenie kraju całe przedsięwzięcie zrealizowano w kilku mniejszych grupach szkoleniowych, by zminimalizować skutki oddziaływania na siebie przez żołnierzy.

IP, por. A. Michalski, fot. D. Bojarska

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider