Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM
mar-bud www

Żołnierze 2. Ośrodka Radioelektronicznego rozdali prawie 110 tys. maseczek

Na wniosek władz samorządu Miasta Przasnysz – pana Łukasza Chrostowskiego oraz Miasta i Gminy Chorzele – pani Beaty Szczepankowskiej żołnierze 2. Ośrodka Radioelektronicznego wsparli działania w zakresie wydawania maseczek ochronnych.

– W ubiegłym tygodniu kilkudziesięciu żołnierzy Ośrodka uczestniczyło w akcji dystrybucji maseczek ochronnych przekazanych przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych. Ze względu na duży obszar działania całe przedsięwzięcie rozłożono w czasie trzech dni. Udało się dotrzeć do mieszkańców 2 miast i aż 65 miejscowości z terenu Gminy Chorzele. Zorganizowaliśmy 14 punktów dystrybucji, w tym także 3 mobilne, tak by dotrzeć do jak największej liczby potrzebujących osób. Wzorowa współpraca pomiędzy Ośrodkiem a wymienionymi władzami samorządowymi poskutkowała wydaniem blisko 110 tysięcy maseczek dla lokalnych mieszkańców! Bardzo się cieszę, że udało się to zrobić w tak krótkim czasie. Słowa podziękowania należą się również Mieszkańcom tych miast i miejscowości za zrozumienie oraz liczne oznaki sympatii kierowane w trakcie akcji do naszych żołnierzy i przedstawicieli samorządów – podsumowując akcję powiedział płk dypl. Bogusław Postek.

Żołnierze 2. Ośrodka Radioelektronicznego oprócz wypełniania swojego podstawowego zadania jakim jest szkolenie każdego dnia zaangażowani są również w zwalczanie skutków epidemii koronawirusa. Aktywnie niosą pomoc wspierając służbę zdrowia w kilku szpitalach na terenie Garnizonu Przasnysz.

IP, AM, fot. A. Michalski, P. Piasecki, E. Niestępska

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama

juniak www2
juniak www2