Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Żołnierze 2. Ośrodku Radioelektronicznym pomagają warszawskiemu ZOO [ZDJĘCIA]

Żołnierze odbywający służbę przygotowawczą w 2. Ośrodku Radioelektronicznym w Przasnyszu postanowili dołączyć do obchodzonego w dniu 4 października Światowego Dnia Zwierząt.

Wszyscy chętnie stwierdzili, że najlepszą formą pomocy będzie odpowiedź na apel Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego opublikowany na jednym z portali internetowych dotyczący wsparcia w zbiórce żywności dla znajdujących się tam zwierząt. Dzięki dużemu zaangażowaniu i poświęceniu czasu wolnego udało się pozyskać m.in. blisko 200 kg starannie wyselekcjonowanych żołędzi i orzechów! „Zebrane przysmaki stanowić będą urozmaicenie pokarmu m.in. dla: żubrów, jeleni sika, antylop, małp i ptaków. Żołędziowo-orzechowe przysmaki podjadają też szympansy, żyrafy, czy niedźwiedzie. Część zbiorów trafi również do Ptasiego Azylu, gdzie są leczone i rehabilitowane krajowe ptaki.” – poinformowało nas Warszawskie ZOO. „Nie najważniejszym, ale równie ważnym celem akcji było zwiększenie świadomości ekologicznej naszych żołnierzy oraz zachęcenie ich do rozwijania zachowań proekologicznych, a także wrażliwości na los zwierząt poprzez naukę wykorzystywania zasobów otaczającej nas przyrody. Działalność człowieka niejednokrotnie negatywnie odbija się na zwierzętach, czego oczywistym dowodem jest m.in. ilość zagrożonych gatunków.” – podsumował akcję płk Postek.

Światowy Dzień Zwierząt ma już 90 lat i został ustanowiony na konwencji ekologicznej we Florencji w 1931 roku. Przypada 4 października i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt, który trwa do 10 października. W Polsce po raz pierwszy Światowy Dzień Zwierząt obchodzono w 1993 roku.

IP, AM

Fot. D. Bojarska, A. Michalski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider