środa, 4 października, 2023
AktualnościAktualności z PrzasnyszaGaleriaSport

Żołnierze 2. Radioelektronicznego biegną dla Neli [ZDJĘCIA]

6 lipca br. żołnierze 2. Ośrodka Radioelektronicznego dołączyli do akcji pn. „Kilometry dla Neli”. Inicjatorem wydarzenia jest żołnierz 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, plut. Tomasz Sałkiewicz prywatnie wujek Neli.

Zamierza on pokonać trasę z Mazur do Łodzi. Na przebiegnięcie 340 km daje sobie dziewięć dni. 6 lipca Tomasz wraz z babcią i dziadkiem małej Neli gościli w Przasnyszu w 2. Ośrodku Radioelektronicznym na zaproszenie Dowódcy oraz żołnierzy.
– Odpowiadając na apel zamieszczony na jeden ze stron internetowych postanowiliśmy dołączyć do akcji organizowanej przez giżyckiego żołnierza. Nela urodziła się jako wcześniak. Niestety w czasie porodu doszło do niedotlenienia, w efekcie czego cierpi teraz na Dziecięce Porażenie Mózgowe. Dzięki codziennej i trudnej rehabilitacji mała bohaterka robi ogromne postępy. Jednak te najskuteczniejsze formy leczenia są bardzo kosztowne. Mam nadzieję, że nasze wsparcie w postaci dorzuconej cegiełki oraz współudział w biegu na trasie Przasnysz-Ciechanów będzie motywacją do wytężonej pomocy dla innych.” – podsumował wydarzenie płk dypl. Bogusław Postek.

Kilka miesięcy temu rodzice Neli ruszyli ze zbiórką w internecie oraz licytacjami na portalach społecznościowych. Mimo ogromnych chęci środków nadal brakuje. Dlatego też Tomek Sałkiewicz, wujek Neli wpadł na pomysł przebiegnięcia trasy z jego rodzinnego Giżycka do Łodzi, gdzie mieszka obecnie Nela i jej rodzice. W ten sposób chce nagłośnić zbiórkę.

IP, AM

Fot. D. Bojarska/J. Grzybowska