Żołnierze 5 Brygady OT wspierają punkty szczepień powszechnych

MBOT wspiera punkty szczepieä przeciwko covid  scaled
Żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej już od ponad roku, wspierają służbę zdrowia. Do szeregu zadań jakie wykonują w placówkach medycznych i przyszpitalnych punktach wymazowych, doszło wsparcie powszechnych punktów szczepień.

W obecnej fazie operacji „Trwała Odporność”, prowadzonej przez Wojska Obrony Terytorialnej, wsparcie Punktów Szczepień Powszechnych jest jednym z priorytetów. Pierwszy i zarazem największy na terenie województwa mazowieckiego punkt szczepień przeciwko COVID – 19, został uruchomiony na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Od samego początku działania punktu, skierowani zostali tam mazowieccy terytorialsi, którzy zabezpieczają punkty informacyjne, wspierają personel, ale i pacjentów w wypełnianiu niezbędnych dokumentów. Dzięki temu punkt szczepień funkcjonuje sprawnie, pacjenci od przekroczenia bramy stadionu są właściwie pokierowani, co ułatwia poruszanie się po obszernym obiekcie. Codziennie na PGE Narodowy kierowanych jest ok 70 żołnierzy WOT, a liczba zaszczepionych pacjentów oscyluje w granicach 4 – 5 tysięcy dziennie.
Na chwilę obecną mazowieccy terytorialsi wspierają już 9 punktów szczepień powszechnych. Można ich spotkać w punkcie szczepień uruchomionym w przychodni MEDICUS w Ciechanowie, Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowi Mazowieckiej oraz Wyszkowie, punkcie szczepień w szpitalu w Wyszkowie, Lodowej Arenie w Legionowie oraz w Miasteczku Ruchu Drogowego w Ząbkach.
5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej od początku akcji #szczepimysię jest zaangażowana we wsparcie procesu szczepień populacyjnych. Począwszy od uruchomienia infolinii dla seniorów, poprzez pomoc w rejestracji na szczepienie, po transport osób starszych do punktów szczepień. Żołnierze brali także udział w akcji „Zaszczep się w majówkę” podczas której wspierali punkt szczepień na Stadionie Narodowym w Warszawie.

IP, ASz

 

Zapisz się na darmową prenumeratę Kuriera Przasnyskiego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *