piątek, 8 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminSportWojsko

Żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady OT na podium Pucharu Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w kickboxingu

Szer. Marcin Majewski – żołnierz 52 batalionu lekkiej piechoty, pasjonat kickboxingu oraz kpr. Olaf Sobotka, trenujący MMA żołnierz 51 blp, w miniony weekend reprezentowali Wojska Obrony Terytorialnej i 5 Brygadę podczas zawodów Pucharu Polski Wojska Polskiego oraz Służb Mundurowych w kickboxingu zdobywając wysokie noty.

Od 18 do 20 czerwca w Kaliszu odbywały się zawody Pucharu Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w kickboxingu, w których dwóch żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady OT reprezentowało Wojska Obrony Terytorialnej. Był to bardzo udany występ obu mazowieckich terytorialsów. Szer. Marcin Majewski z 52 blp z zawodów wrócił z dwoma medalami, wywalczył złoto w KICK_LIGHT do 69 kg oraz srebro w K1 do 67 kg, natomiast kpr. Olaf Sobotka zdobył brązowy medal w K1 do 81 kg.
Szer. Marcin Majewski od 2019 roku służy w 52 batalionie w Komorowie, gdzie też mieszka. Kickboxing K1 trenuje od 7 lat, ma na swoim koncie ok 40 stoczonych walk amatorskich i 2 zawodowe.
Kpr. Sobotka Olaf ma na swoim koncie wiele tytułów oraz medali, na co dzień jest studentem I roku Studiów Licencjackich na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne. Od wielu lat jego pasją są sztuki walki. Od 2019 roku służy w 51 batalionie lekkiej piechoty 5 MBOT stacjonującym w Ciechanowie.

IP, ASz