Żołnierze Obrony Terytorialnej transportowali żywność i paczki w Chorzelach

thumbnail Resized

Ponad 250 żołnierzy 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej zaangażowanych jest w działania określane mianem „Odporna Wiosna”. Pomoc terytorialsów udzielana jest w naszym regionie, m.in. w gminie Chorzele, gdzie trafiło 10 ton żywności.

W całej Polsce w walkę z koronawirusem zaangażowanych jest ponad 9 tysięcy żołnierzy i pracowników wojska, wśród nich blisko 100 żołnierzy 51 batalionu lekkiej piechoty z Ciechanowa. Ta liczba stale się zmienia w zależności od potrzeb społeczności lokalnej i instytucji.
Żołnierze 51 blp od poniedziałku prowadzą działania pomocowe na terenie dwóch gmin: Chorzele – powiat przasnyski.
– W poniedziałek, 20 kwietnia na wniosek Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chorzelach przetransportowali blisko 15 ton żywności oraz przygotowali paczki, które od wczoraj wraz z pracownikami
GOPS – u dystrybuują do potrzebujących mieszkańców – mówi Aneta Szczepanik, rzecznik prasowy 5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej.
10 ton produktów z Banku Żywności w Ciechanowie trafiło dzięki Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Chorzelach i pomocy żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej do 234 rodzin (800 osób) z terenu miasta i gminy Chorzele, znajdujących się w opiece chorzelskiego OPS. Żołnierze WOT odebrali dwoma samochodami 10 ton żywności dla mieszkańców Miasta i Gminy Chorzele z Banku Żywności w Ciechanowie i przewieźli oraz rozładowali ją w Remizie OSP w Rembielinie.
Tego samego dnia, pracownicy ośrodka z żołnierzami WOT, którzy są oddelegowani do dyspozycji KP w Chorzelach, przygotowali paczki dla każdej rodziny objętej pomocą OPS. 21 i 22 kwietnia, czyli we wtorek i środę, żołnierze WOT dostarczali paczki żywnościowe do konkretnych miejscowości i rodzin.
– Teren podzieliliśmy na 7 rejonów, żeby łatwiej było dojechać i sprawnie i bezpiecznie przekazać żywność naszym podopiecznym. Wszyscy zostali powiadomieni telefonicznie o godzinie i miejscu odbioru. Cała akcja przebiegła bardzo sprawnie. Dziękuję żołnierzom WOT i pracownikom Ośrodka za sprawne zrealizowanie akcji – powiedziała dyrektor Bogna Rasińska.
Żołnierze 5 MBOT od samego początku walki z koronawirusem zostali włączeni do działań mających na celu ograniczenie transmisji wirusa SARS-COV-2.
Zadania realizowane w gminie Regimin i gminie Chorzele były jednymi z wielu inicjatyw  podejmowanych przez żołnierzy 51 blp. Oprócz współpracy z instytucjami pomocowymi i samorządami m.in. z powiatu przasnyskiego, batalion objął również pomocą 18 weteranów i osób.
IP, ASZ, UGMCH

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *