Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Slider

ZSP w Przasnyszu otworzy oddział przygotowania wojskowego

W czwartek, 4 marca Zespół Szkół Powiatowych im.mjra H.Sucharskiego w Przasnyszu ponownie podpisał porozumienie o współpracy w zakresie realizacji zajęć praktycznych w oddziale przygotowania wojskowego (OPW) przez patronacką jednostkę wojskową – 2 Ośrodek Radioelektroniczny w Przasnyszu.

 

Porozumienie podpisał Dowódca Jednostki płk. dypl. Bogusław Postek oraz Dyrektor Zespołu Szkół Powiatowych im. majora Henryka Sucharskiego w Przasnyszu mgr inż. Andrzej Brocki.
Porozumienie ma na celu przygotowania uczniów do podjęcia służby wojskowej poprzez realizację procesu szkolenia praktycznego, prowadzącego do opanowania przez nich wiedzy i praktycznych umiejętności wojskowych określonych w „Programie szkolenia realizowanego w oddziale przygotowania wojskowego”.

Podpisując porozumienie Dowódca Ośrodka – płk dypl. Bogusław Postek zwrócił uwagę, że:
– Zakres wsparcia przedsięwzięć zawartych w planie współpracy obejmuje m.in: pomoc organizacyjną, uczestnictwo przedstawicieli Ośrodka w przedsięwzięciach organizowanych przez Zespół Szkół Powiatowych w Przasnyszu, a także pokaz lub udostępnianie uzbrojenia i sprzętu wojskowego niezbędnego do realizacji inicjatyw uwzględnionych w podpisanym dzisiaj planie. Celem pogłębienia naszej współpracy jest angażowanie społeczeństwa w działania na rzecz obronności państwa oraz edukacja obronna młodzieży. Korzyść ze współpracy dotyczy obydwu ze stron ponieważ przekłada się na realne zainteresowanie młodych ludzi służbą wojskową, a w konsekwencji również na skuteczniejszy nabór do armii. Pod względem militarnym zaś dla mnie jako dowódcy szczególne znaczenie ma nawiązanie i utrzymanie więzi ze środowiskiem cywilnym w rejonie odpowiedzialności Ośrodka oraz stworzenie takich relacji cywilno-wojskowych, które przyniosą jak największe możliwe korzyści moralne, operacyjne oraz taktyczne.

Chciałbym zwrócić szczególną uwagę na dotychczasową udaną, życzliwą i wzorową współpracę pomiędzy naszymi instytucjami. Serdeczne podziękowania składam na ręce pana dyrektora Andrzeja Brockiego za olbrzymi profesjonalizm i świadomość, że nasze wspólne działania skutecznie przyczyniają się do rozwoju reprezentowanych przez nas instytucji oraz bez wątpienia korzystnie wpływają na lokalny rynek pracy. Zwyczajnie, po ludzku, dziękuję Ci Przyjacielu – powiedział Dowódca Ośrodka – płk dypl. Bogusław Postek.

IP, AM
Fot. D. Bojarska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider