sobota, 2 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z Gmin

Aktywne sołectwa do boju – szkolenie dla sołtysów

Dobrych kilka dni temu udało nam się z Mateusz Piórkowski zorganizować szkolenie dla aktywnych sołectw i ich aktywnych przedstawicieli przed ruszającym w przyszłym roku Funduszem Sołeckim. Ciągle nie było jednak czasu o tym napisać – a na pewno warto.

Dzięki operatywności Mateusza udało nam się zaprosić znakomitą ekspertkę, znającą realia Funduszu Sołeckiego od podszewki. To pani Grażyna Jałgos-Dębska, Prezeska Stowarzyszenia Sołtysi Mazowsza i Stowarzyszenia Nasze Opypy, wiceprezeska Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich i Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Grodziskiej, sekretarz Zarządu Głównego Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów.
Szkolenie odbyło się 3 lipca. Pani Grażyna trochę wszystkich wymęczyła – ale zdecydowanie było warto!!! Takiej porcji wiedzy trudno dostać byłoby gdzie indziej.
Oczywiście całkowity koszt szkolenia (wynajem sali, osoby szkolącej, catering podczas spotkania) został w całości opłacony z Dietki Radnego – a konkretniej z diety dwóch radnych: mojej i Mateusza. Bo po to właśnie jest Dietka Radnego
Mamy nadzieję, że ci sołtysi, którzy skorzystali z zaproszenia, będą lepiej wiedzieć, jak radzić sobie z funduszem. A tych, którzy jeszcze się wahają, będziemy dalej wspierać w pracach związanych z uchwaleniem Funduszu Sołeckiego w naszej gminie.

 

IP, MW, Fot. FB MW