Jednostka OSP Bogate przystąpi do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego

n
Zarząd jednostki OSP Bogate zwrócił się z prośbą do wójt gminy Przasnysz Grażyny Wróblewskiej o rozpoczęcie procedury włączenia jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Członkowie OSP Bogate są w pełni przeszkoleni i przygotowani do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych na terenie gminy Przasnysz, powiatu oraz poza ich granicami.

Zrzeszają w swoich szeregach 52 druhów, w tym 30 jest wyszkolonych, 5 to funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, a jeden z nich ma tytuł ratownika medycznego.
Poza uczestnictwem w akcjach ratowniczo-gaśniczych jednostka współpracuje z wieloma organizacjami i stowarzyszeniami, a także szkołami, chętnie dzieląc się swoją wiedzą podczas pokazów z zakresu ratownictwa medycznego, jak i podstaw akcji ratowniczo-gaśniczej.
Czynnie włączyli się w walkę z pandemią Covid-19. Strażacy brali udział w transporcie środków ochrony indywidualnej i środków dezynfekujących, pomagali osobom chorym i objętym kwarantanną w dostarczeniu żywności.
Położenie jednostki OSP Bogate ma charakter strategiczny z uwagi zabezpieczenie operacyjne gminy i powiatu. Usytuowane jest w południowej części powiatu przasnyskiego przy drodze krajowej nr 57. natężenie ruchu drogowego jest duże, gdzie często dochodzi do wypadków komunikacyjnych, a także pożarów.
Włączenie OSP Bogate do KSRG w znacznym stopniu umożliwi większy jej rozwój. Dzięki będą mogli bardziej wykorzystywać sprzęt strażacki i potencjał ratowniczy, jaki drzemie w strażakach ratownikach.
W środę, 6 lipca na sali konferencyjnej w Urzędzie Gminy Przasnysz doszło do podpisania porozumienia pomiędzy Wójtem Gminy Przasnysz
Grażyną Wróblewską, Waldemarem Białczakiem, Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu, Prezesem OSP Bogate Andrzejem Sekuną i Skarbnikiem OSP Bogate Tomaszem Kopką w sprawie włączenia jednostki OSP Bogate do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

IP, UGP

 

Zapisz się na darmową prenumeratę Kuriera Przasnyskiego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *